REHAU GİYOTİN SİSTEMLERİ

Rehau Giyotin Dikey Sürgü Sistemi Konut Koruma Kurulları ve bu konuda çalışan dernekler ile beraber yapılan kapsamlı görüşmeler ve çalışmaların sonucunda geliştirilerek pazara sunulmuş bir sistemdir. Bu sistem sayesinde, Mimarlara ve Son Kullanıcılara geniş bir yelpazede Rehau Üretici Bayi olan Dizayn Yapı tarafından alternatif çözüm imkanlarıda sunulmaktadır.

 

Genel Özellikler

Çerçeveye yerleştirilen ve karşıt yönde kayabilen iki veya bir kanat, istenilen herhangi bir konumda kalacaktır. Pencerenin 3 yanını (üst ve yan kenarlar), kaynak ile birleştirilerek alt ray üzerine konulup yalıtım detayı bu şekilde çözülmektedir. Alt eşiğin her iki ucu kapaklar ile kapatılmıştır.

 


Profil Tasarımı

Yatayda 3 odacıklı kanat proffilleri ile bu seri için arzu edilen yalıtım ve su tahliye işlemi sağlanmaktadır. 24 ile 28 mm kalınlıklarında ısı cam kullanımına izin veren çıtalar geliştirilmiştir. Her pencere çerçevesinde altı adet hava sızdırmazlığı için kanal içermektedir. Bu kanallar sayesinde kanat ve çerçeve arasına contaların sokulmasına imkan oluşur. Bu sayede hem suya hem de hava girişine karşı ideal bir bariyer oluşturmak amacı ile Fırça conta uygulanması imkanı doğar. Yağmur suyunun dışarıdan içeri girişini engellemek için alt çerçevede kademe vardır. Dahası, gizlenmiş kenarlar ile kanatların olağanüstü bir şekilde izolasyonu sağlanmaktadır.


Aksesuar

Rehau Heritage Giyotin Pencere Sistemleri; Türkiyede Rehau Üretici Bayisi olan Dizayn Yapı Firması tarafından
3 farklı sistemde uygulanmaktadır; 
- Balanslı Sistem,
- Ağırlık Dengeleyici Sistem,
- Motorlu Sistem
olup, Bu sistemlerin hepsinde sistem vasistas olarak da açılabilmektedir. Ağırlık dengeleyici sistem ile üretilen Giyotin pencere sisteminde 10 cm lik, Motorlu sistemde ise 15 cm lik bir ilave bölüm yer almaktadır. Bu bölümler haraket sistemini oluşturan elemanların yerleşmi için kullanılmakta olup, Tercihe göre iç veya dış müdahale kapaklı olarak uygulanabilmekedir.
 
 
 
 
 

MOTORLU GİYOTİN SİSTEMLERİ

Rehau giyotin sistemi profillerinden üretilen bu grupta kanatları hareket ettirebilmek amacı ile motor sistemi kullanılmakta olup ,motorların kontrolü tercihe göre buton veya uzaktan kumanda ile sağlanmaktadır. Bu sistemin sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi için minimum 16 cm duvar genişliğine ihtiyaç vardır. Sistemin üzerinde 13.5 cm monoblok tarzda motor bölümü için kutu yer almaktadır.

AĞIRLIK DENGELİ GİYOTİN SİSTEMLERİ

Rehau Giyotin pencere sistemi profilleri ile yapılan bu sistemde aksesuarlar farklılık yaratmakta olup sistem isimleri de bu farklılıklara göre ortaya çıkmıştır. Ağırlık dengeleyici sistem tamami ile sizin doğramanızın kanadının ağırlığına özel olarak üretilmektedir. Bu sisteme sahip kanatlar kilitlenebilmekte olup, aynı zamanda wasistas olarakda açılabilmektedir. Bu sistemde sadece alt kanat haraketli olup, üst kanat sabittir.

BALANSLI GİYOTİN SİSTEMLERİ

Rehau Giyotin pencere sistemi profilleri ile yapılan bu sistemde aksesuarlar farklılık yaratmakta olup sistem isimleri de bu farklılıklara göre ortaya çıkmıştır. Balanslı sistemde, tamami ile sizin doğramanızın kanadının ölçülerine ve kilosuna özel olarak İngiltere de üretilen bir yay sistemi kullanılmaktadır. Bu sisteme sahip kanatlar kilitlenebilmekte olup, aynı zamanda wasistas olarak da açılabilmektedir.